5 Haziran Dünya Çevre Gününde TÜKÇEV ve AnadoluJet Elele - 03 06 2015

1972 yılında İsveç’in Stockholm kentinde yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansında alınan bir kararla, 5 Haziran günü Dünya Çevre Günü olarak kabul edildi. Ve 1972 yılından beri Dünya'nın her yerinde yapılan etkinliklerle kutlanmaya devam ediliyor.

Doğayı ve Çevreyi bir gün değil her gün hatırlamamız gerektiğinin altını çizerek TÜKÇEV Dünya Çevre Günü kapsamında yapılacak bir çok etkinliğe destek olurken 5 Haziran günü AnadoluJet ile seyahat edecek tüm yolculara, uçaklarda dağıtılacak kır çiçekleri tohumlarını taşıyan kitap ayracı hediyesi projesi ile de AnadoluJet ele ele...

AnadoluJetveTÜKÇEVişbirliğiileDünyaÇevreGünüsüprizi

Doğaya karşı sorumluluklarını unutmayan ve yaptığı özel projelerle bu sorumlulukları çevresine de hatırlatan AnadoluJet, 5 Haziran Dünya Çevre Gününde 41 bin yolcusuna 12 adet kır çiçeği ve Mavi Ladin tohumları içeren kitap ayraçları dağıtıyor.

5 Haziran’da AnadoluJet ile seyahat edecek tüm yolcular, uçaklarda dağıtılacak kır çiçekleri tohumlarını taşıyan kitap ayracı hediyesi ile karşılanacak. AnadoluJet’in Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) işbirliğinde hayata geçirdiği bu özel proje ile yolcular hem kitap ayracı, hem çiçek tohumlarının birlikte sunulduğu özel hediyeye sahip olacak.

AnadoluJet’in yolcularına hediyesi olan her bir kitap ayracı; 12 çeşit kır çiçeği tohumu ile mavi ladin tohumunu bir araya getirecek. Dileyen yolcular toprağın 1 cm altına tohumları ekip, sprey sulama yaparak hem birbirinden özel çiçeklere sahip olacak hem de bu çiçeklerin doğada kaybolup yok olmasını engelleyecek.

Sürdürülebilir bir gelecek için farkındalık oluşturmayı hedefleyen AnadoluJet’in Mavi Ladin tohumları ise 4 ay içinde büyümeye başlayacak ve 2 sene içinde yaklaşık 30 cm boyuna ulaşacak.

Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı olarak "Dünyamızın geleceği için her türlü çevresel önlemlerin alınması, hem ülkemiz hem de dünyamız için bir sorumluluktur. Daha sağlıklı, daha temiz bir dünya için, çevre sorunları ile baş edebilme konusunda herkesi özveriye davet ediyoruz."

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis