Altındağ Ulucanlarda Öğretmenlerimizle Beraber "Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması ve Geri Dönüşüm" Konulu Seminerimizi Gerçekleştirdik. - 15 12 2016

"Ambalaj  Atıklarının  Geri  Dönüşümü   Eğitimi" kapsamında 15.12.2016  tarihinde,  TÜKÇEV olarak,  Altındağ  Belediyesi,  TAP ve  Çınar  Kağıt Ambalaj  Atıkları  işbirliği  ile  Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür ve Sanat Merkezinde, Altındağ İlçesindeki anaokul, ilkokul, ortaokul ve liselerde görevli ve çalışan tüm öğretmenlere “Eğiticinin Eğitimi” seminerimizi gerçekleştirdik ve Ambalaj Atıklarının Geri Dönüşümü eğitimlerini verdik.

Doğanın ve enerji kaynaklarının korunması; ambalaj atıklarını kaynağında ayırmanın ve geri dönüşümün çevreye ve ekonomiye katkısının anlatıldığı eğitim amaçlı seminerimizde; gelecek nesillerin daha bilinçli olmaları adına, çocuklarımızı ve gençlerimizi eğiten ve öğreten öğretmenlerimize farkındalık yaratmak için aşağıda yer alan üç ana konuyu başlıca ele aldık ve bilgilendirme eğitimimizi gerçekleştirdik.

  • Ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması ve geri dönüşüm süreci
  • Geri Dönüşümün ülkemizin ekonomisine getireceği katkılar
  • Ambalaj atıklarının doğaya verdiği zararlar

TÜKÇEV Yerel Yönetimler Uzmanımız Erhan Karacaoğlunun gerçekleştirdiği sunumu aşağıdaki linke tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Vakfımızın eğitim, bilinçlendirme ve isteklendirme yayınları ve ürünleri olan; Önce Çocuk dergisi, defter, eğiticinin eğitimi sunum ve filmleri, tohumlu kurşun kalem, tohumlu kart ve broşürlerimiz tüm katılımcılara market alışverişlerinde naylon poşet kullanımlarını azaltmak için dağıttığımız bez çantalarımız içerisinde dağıtılmıştır.

 TÜKÇEV ailesi olarak yaşanılabilir bir doğa ve daha güzel Türkiye için hep aynı heyecanımızla çalışmalarımıza devam edeceğiz; yanımızda olan, destekleyen kurum ve kuruluşlara, katılımlarından dolayı da öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis