Ankaralı Çocuklarımızla 1 Eylül'de Sokaktaydık... - 02 10 2015

TÜKÇEV - Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı ile Yenimahalle Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği, 1 Eylül Dünya Barış Günü "Haydi Çocuklar Sokağa" etkinliği Yenimahalle Belediyesi Batıkent Meydan AVM' de gerçekleştirildi.

Etkinlikte Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle Ankara ve Yenimahalleli çocuklarımızla bir arada olmaktan mutlu olduğunu belirtti.

Yaşar "geleceğin aydınlık yüzleri" diye tanımladığı Ankaralı çocuklarla barış güvercini uçurdu.

TÜKÇEV'in "Ambalaj Atıklarının Geri Dönüşümü" projesinin bir ayağını da oluşturan "Haydi Çocuklar Sokağa"etkinliğinde, Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı Kurumsal İletişim bölümü tarafından Ambalaj Atıkları, Geri Dönüşüm ve Çevre Bilinci hakkında bilgilendirilen Ankaralı çocuklar; İllüzyonist Gökhan Şanlı 'nın çocuk repertuvarı gösterisi, Osmanlı Macunu ikramı, Yüz Boyama ve Hacivat Karagöz gösterisiyle mutlu bir akşam geçirdiler.

Etkinliğe katılan Ankaralı çocuklara, TÜKÇEV tarafından Ambalaj Atıklarının Geri Dönüşümü konusunda çocuklarımızı bilinçlendirmeyi amaçlayan ve yine geri dönüşümden elde edilen TÜKÇEV Boyama kitapları ve kalemleri hediye edildi.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis