Fatih Mektebim Okullarında Çevre ve Geri Dönüşüm Eğitimini Gerçekleştirdik... - 04 11 2015

TÜKÇEV kurulduğu günden bugüne, ambalaj atıklarının geri kazanımı ile ilgili toplumda bilinç oluşması ve farkındalık yaratılması için eğitim çalışmalarına devam ediyor. 4 Kasım 2015 tarihinde Fatih Belediyesi, Başak Geri Dönüşüm ve TÜKÇEV iş birliği çerçevesinde, Fatih’te bulunan Mektebim Okullarının, 4.,5.,6. Ve 7. Sınıf öğrencilerine, ‘Çevre ve Geri Dönüşüm’ hakkında bilgilendirme eğitim semineri yapılmıştır.

Türkiye'de çevrenin, enerji kaynaklarının korunması; kaynağında ayırma ve geri dönüşüm konusunda toplumsal bilinçlenme ve ekonomiye de katkı sağlamak amacıyla çıktığımız bu yolda, eğitim çalışmalarımız ile, yarınlarımız olan çocuklara, çevre bilinci ve geri dönüşüm konusunda daha duyarlı bir hale getirmeyi hedefliyoruz. Sürdürülebilir bir dünyaya katkı sağlamak için kaynakları bilinçli kullanma yöntemleri hakkında bilinçlendiriyoruz.

TÜKÇEV, eğitim çalışmalarına hız kesmeden devam ederek daha çok yaygın şekilde, çok daha fazla sayıda çocuk ve eğiticiler ile bir araya gelmeyi hedefliyor.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis