Genel Sekreterimiz Sayın Özcan PEKTAŞ 6. Tüketici Hukuku Kongresinde "Kredi Kartına Değil, Kişiye Limit" konulu sunumunu gerçekleştirdi. - 17 11 2016

TÜKÇEV'in de destek verdiği 6. Tüketici Hukuku Kongresi, Doğuş Üniversitesi, Acıbadem Yerleşkesi Gözaçan Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

17-18-19 Kasım 2016 tarihleri arasında Doğuş Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 6. Tüketici Hukuku Kongresi’nde, Tüketici Kanunu’na dahil edilen yeni sektörlerle birlikte toplam 18 sektör ayrı ayrı ele alınarak, bu sektörlerin tüketicilerle olan ilişkiler hakkında yapılan değerlendirmeler sonucunda önemli kararlar alındı. Akademisyenler, hukukçular, avukatlar, savcılar, tüketici kuruluşları, özel sektör temsilcileri ve hukuk danışmanları ile hukuk fakültesi öğrencilerinin katıldığı bu etkinlik, tüketicilerin ekonomik hayatı açısından büyük önem arz ediyor.

Tüketici Vakfı olarak destek verdiğimiz 6. Tüketici Hukuku Kongresi’nde TÜKÇEV Genel Sekreteri Sayın Özcan PEKTAŞ "Bankacılık Sektöründe Tüketici Hukuku ve Uygulamaları" isimli oturumda kendi çalışması olan “KREDİ KARTLARINA DEĞİL, KİŞİYE LİMİT” konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Sayın Özcan PEKTAŞ'ın “KREDİ KARTLARINA DEĞİL, KİŞİYE LİMİT” konulu sunumunu aşağıdaki bağlantılara tıklayarak indirebilirsiniz... 

Bankacılık Sektöründe Tüketici Hukuku ve Uygulamaları Oturumu

 

6. Tüketici Hukuku Kongresi ile ilgili daha fazla bilgi almak için kongrenin resmi web sitesini www.tuketicihukukukongresi.com ziyaret edebilirsiniz.

KONGRE PROGRAMI

1. GÜN : 17 KASIM PERŞEMBE

6. Tüketici Hukuku Kongresi ilk gününde kayıt işlemleri, ilk sözler ve Tüketici Hukuku 2016 Ödül Töreni ardından başlayacak. Tüketici Hukuku Enstitüsü yönetiminde, 17-18-19 Kasım 2016 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan 6. Tüketici Hukuku Kongresi’nde 3 gün içinde, 16 ana konu, 9 oturumda ele alınacak:

1. OTURUM : BANKACILIK VE FİNANS SEKTÖRÜNDE TÜKETİCİ HUKUKU VE UYGULAMALARI– 1

2. OTURUM : BANKACILIK VE FİNANS SEKTÖRÜNDE TÜKETİCİ HUKUKU VE UYGULAMALARI – 2      

2. GÜN : 18 KASIM CUMA

3. OTURUM : TÜKETİCİ HUKUKUNDA YARGILAMA ve USUL HUKUKU KURALLARI

4. OTURUM : TIP VE İLAÇ SEKTÖRÜNDE TÜKETİCİ HUKUKU VE UYGULAMALARI

5. OTURUM : İNŞAAT SEKTÖRÜNDE TÜKETİCİ HUKUKU VE UYGULAMALARI

6. OTURUM : REKLAM VE E-TİCARET SEKTÖRLERİNDE TÜKETİCİ HUKUKU VE UYGULAMALARI

3. GÜN : 19 KASIM CUMARTESİ

7. OTURUM  : SİGORTACILIK SEKTÖRÜNDE TÜKETİCİ HUKUKU VE UYGULAMALARI

8. OTURUM : AVUKATLIK SÖZLEŞMELERİ ile ENERJİ VE GIDA SEKTÖRLERİNDE TÜKETİCİ HUKUKU VE UYGULAMALARI

9. OTURUM : ELEKTRONİK MALLAR – OTOMOTİV VE SİMSARLIK SEKTÖRLERİNDE TÜKETİCİ HUKUKU VE UYGULAMALARI                

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis