Nallıhan Kuş Cenneti 4. Foto Safari Yarışmasının Ödül Töreni ve Sergi Açılışı Gerçekleştirildi... - 18 11 2016

Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) olarak fotoğraf avcılığını yaygınlaştırmak, doğa koruma bilincini geliştirmek ve avcılığın fotoğraf ile ölümsüzleştirilmesini özendirmek amacıyla 4-5 Haziran 2016 tarihlerinde Nallıhan Kuş Cenneti'nde Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Başkent Ankara Meclisi, Doğa Koruma Vakfı katkılarıyla  "4. Fotoğraf Avcıları Rastgele Foto Safari  Yarışması" düzenlenmiştir. 

4. Foto Safariye ülke genelinden 150’ye yakın fotoğraf sanatçısı 400 eserle yarışmaya katıldı. Bu eserlerden 50 tanesi çeşitli ödüller aldı.

Doğanın korunmasına çok önemli katkısı olduğuna inandığımız bu tür yarışmaları yaygınlaştırmak ve gelenekselleşmesine katkı sağlamak amacıyla; 5 - 13 Kasım 2016 tarihleri arasında Nata Vega Outlet Alışveriş Merkezinde 4. Foto Safari Sergi Açılışı ve Ödül Töreni gerçekleştirilmiştir.

Yoğun halk katılımının olduğu sergimiz tüm katılımcılar tarafından ilgiyle karşılanmıştır. TÜKÇEV standıyla birlikte Nallıhan yöresinin tanıtım stantlarında katılımcılara bilgilendirmeler yapılmıştır ve hediyeler verilmiştir.

Nallıhan Kuş Cenneti en önemli sulak alanlarımızdan olup, ülkemizdeki iki kuş göç yolundan birinin ve tarihi ipek yolunun üzerinde bulunmaktadır. Burada kışlayan, üreyen ve göç eden 200’e yakın kuş türü bulunmaktadır. Jeolojik yapısı ile açık laboratuar niteliği sunan saha görsel açıdan üstün bir peyzaj güzelliğine sahiptir.

İnanıyoruz ki dördüncüsünü düzenlediğimiz Foto Safari de burada yaşayan kuşlar, fotoğraflarla ölümsüzleştirilmiş ve Nallıhan Kuş Cennetinin eşsiz peyzaj güzelliği ile çevrenin henüz yeterince keşfedilmemiş olağanüstü doğası bütün Türkiye’ye tanıtılmıştır.

Başta Orman ve Su İşleri Bakanlığı olmak üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Seçici Kurul Üyeleri’ne  ve katkıda bulunan Nallıhan Kaymakamlığı, Nallıhan Belediyesi, Nallıhan Vakfı, Nallıhan Turizm Gönüllüleri Derneği, Nallıhan Fotoğraf Tutkunları Derneği, Davutoğlan Mahallesi Muhtarlığı, Nata Vega Outlet Alışveriş Merkezine, yarışmaya katılanlara doğa severliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis