TÜKÇEV 1. Uluslararası Cam Geri Dönüşümü Sempozyumundaydı. - 24 11 2016

Şişecam ve European Bank tarafından düzenlenen "1. Uluslararası Cam Geri Dönüşüm Sempozyumu" 24 Kasım 2016 tarihinde JW Marriott Otel'de gerçekleştirildi.

Şişecam Araştırma ve Teknolojik Geliştirme Başkanı Şener Oktik, "Ezberleri Bozan Yenilikçi Yaklaşımlar" temasıyla gerçekleştirilen sempozyumun açılışında yaptığı konuşmada, kaynakların değere dönüştürülmesinin ardından bu değerin kullanımı sonucu ortaya çıkan atıkların sisteme kazandırılmasının kültürel bir değişimi ifade ettiğini söyledi.

Tüm faaliyetlerde çevre dostu ve sürdürülebilir bir anlayışla hareket edilmesi gerektiğinin, altının çizildiği sempozyuma ilgi büyüktü. Birçok belediye ve geri dönüşüm firma temsilcisinin de aralarında bulunduğu sempozyumda ambalaj atıklarının geri kazanımı ile ilgili önemli bilgilendirmelerde bulunuldu.

Cam atıklarının toplama altyapısının geliştirilmesi, cam ambalaj atıklarına ilişkin tesislerin modernize edilmesi ve evsel atıklara karışan cam ambalaj atıkların düzenli depolanması ve ayrıştırılmasının önemine vurgu yapıldı.

Yerel ve merkezi yönetimlerin de aralarında bulunduğu paydaşlarla  ambalaj atıklarının çöp olmadığını ve kaynağında ayrıştırılması gerektiğinin ifade edildiği sempozyuma, TÜKÇEV ailesi olarak katılım sağlamaktan mutluluk duyuyoruz.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis