TÜKÇEV (Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı) 10. Uluslararası Belediye ve Çevre Fuarındaydı... - 11 10 2016

“Daha iyi bir ülkede, daha iyi kentlerde yaşamak için” bu yıl onuncusu gerçekleştirilen Uluslararası Belediye ve Çevre Fuarı'na TÜKÇEV olarak katılım sağladık.

Bir kenti yaşanabilir kılmak için gereken teknolojinin alıcısıyla buluşmasını amaçlayan fuarda; yerel yönetim yetkilileri ile sorunlara çözüm üretebilecek olan firmaların bir araya gelmesi sağlandı.

Yeryüzünün devamlılığını sağlayabilmesi için ekolojik dengenin korunmasının gerekliliğinin bilinciyle yaşanabilir bir dünyanın ve yaşanabilir kentlerin kapılarının aralanması gerekiyor. İşte tam da bu noktada biz sivil toplum kuruluşlarına ve belediyelerimize çok fazla iş düşüyor.  

TÜKÇEV olarak bizde bu amaçtan hareketle fuara gelen katılımcılara çevre bilincini aşılamak ve sorumluluklarımızı hatırlatmak adına kısa bilgilendirmelerde bulunduk. Hazırlamış olduğumuz standımızda ziyaretçileri bilgilendirmek ve çevre duyarlılığı konusunda farkındalık oluşturmak adına; TÜKÇEV tohumlu kart ve kalemleri, broşürler ve tüketici alanında hazırladığımız yayınlarımızdan dağıttık. Ayrıca fuara aileleri ile katılan miniklere ise TÜKÇEV boyama kitaplarımızı hediye ettik.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis