TÜKÇEV, Yenimahalle Belediyesi ile beraber Ambalaj Atıkları Eğitimlerine devam ediyor. - 30 12 2014

Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) ve Yenimahalle Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü işbirliği ile Ankara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’de Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi kapsamında eğitim gerçekleştirdi.

450 öğrencisinin katıldığı eğitimde yaptığı sunumla öğrencilere bilgi veren TÜKÇEV Kurumsal İletişim Bölüm Yöneticisi Nazlı Pınar Aygündüz ambalaj atıkları ve geri dönüşümün, doğa için ne kadar önemli olduğuna vurgu yaparak, “1 ton kâğıt toplamak 17 ağacın kesilmesini engellemektir. Bu yüzden ambalaj atıklarını geri dönüşüm kutularına atarak duyarlı olalım” dedi.

Proje kapsamında birçok okula giderek öğrencileri bilinçlendiren TÜKÇEV, geri kazanımın önemini anlatarak duyarlılık çağrısı yapıyor. 

Ambalaj çeşitleri hakkında bilgiler veren Aygündüz, öğrencilerin sorularını da cevapladı. Seminerin sonunda böyle bir projeyi gerçekleştirdiği için TÜKÇEV’e ve Yenimahalle Belediyesi’ne teşekkür eden öğrenciler ve okul yönetimi, projeyle ilgili memnuniyetlerini sunarak, çiçek takdim etti.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis