TÜKÇEV’in de Destek Verdiği, “Çevrem Sensin’’ Projesinin Kayseri'deki Semineri Yoğun İlgi İle Karşılandı. - 02 12 2016

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yürüttüğü ve 10 ilde gerçekleştirilmesi planlanan "Çevrem Sensin" projesinin ikincisi Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Mehmet ÖZHASEKİ’nin katılımıyla 2 Aralık 2016 Cuma günü Kayseri'de gerçekleşti.

Kadir Has Kongre ve Spor Merkezinde gerçekleştirilen seminerde hava kirliliğinden atık yönetimine, su kaynaklarının temizliğinden geri kazanıma kadar temiz çevre için ipuçları katılımcılarla paylaşıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Mehmet ÖZHASEKİ; çevrenin de kendilerine bırakılan bir emanet olduğunu ifade ederek, öğrencilerden çevreyi kirletmemelerini, kirletenleri de uyarmalarını istedi.

Düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Vali Sn. Süleyman KAMÇI, "Çevre ile ilgili sorumluluklarımızı yerine getirmek hem devletimizin hem de vatandaşlarımızın üzerine düşen görevlerinden birisidir" mesajı verirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mustafa ÇELİK'te yaptığı konuşmada, " Yaşadığımız topraklarımız vatandır, bu vatan toprağının temiz olması için özen göstermeliyiz. Çevre ile ilgili herkesin üzerine düşen sorumluluklar var. Bizler belediye olarak üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, Bakan ÖZHASEKİ, Vali Süleyman KAMÇI ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa ÇELİK, programa katkı sağlayan okulların öğrenci ve yöneticilerine çeşitli ödüller verdi.

Sn. ÖZHASEKİ, protokolle birlikte etkinliğe destek veren TÜKÇEV, İLBANK, TÜÇEV, TAP, AKÜDER, GEKSANDER, ÇEVKO ve diğer katılımcı kuruluşların tanıtım masalarını ziyaret ederek, kurumların çalışmaları hakkında bilgiler almıştır. 

Özellikle TÜKÇEV’in açmış olduğu tanıtım masasının yoğun ilgi ile karşılandığı seminerde Sn. ÖZHASEKİ vakfımızın 2017 yılı için hazırlamış olduğu yeni takvimi inceleyerek tüm bakanlık personeline dağıtımı konusunda TÜKÇEV’den söz almıştır.

Etkinlikte çevre konulu sunumlar yapılmış ve “Çevrem Sensin” seminerleri için hazırlanan 'Nuh'un Uzay Gemisi'  adlı bir tiyatro oyunu da seyircilerle buluşturulmuştur.

TÜKÇEV, Geri Dönüşümün önemi ve atıkların kaynağında ayrı biriktirilmesi konusunda halkımızı bilgilendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla hazırlamış olduğu bilgilendirme ve isteklendirme ürünlerini tüm katılımcılarla paylaşmıştır.

TÜKÇEV 19 Aralık 2016’da Antalya’da gerçekleşecek olan “Çevrem Sensin” semineri için hazırlıklarına devam etmekte ve bu seminerin de aynı ilgi ve yoğunlukla geçmesini temenni etmektedir.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis