TÜKÇEV'in Samsun'da düzenlediği Ambalaj Atıklarının Yönetimi Semineri Sektördeki Birçok Soru İşaretine Cevap Oldu. - 26 11 2015

Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliğince Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Yetkilendirilmiş Kuruluşu olan Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfının düzenlediği, Mevzuatlar Kapsamında Ambalaj Atıkları Yönetimi konulu seminer; 26 Kasım 2015 tarihinde Samsun KOSGEB Müdürlüğü ve Samsun Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü'nün işbirliği ile Samsun KOSGEB Müdürlüğü Salonunda gerçekleşti.

Samsun, Ordu, Çorum, Amasya illerinin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri temsilcileri, Belediyelerimizin teknik uzmanları, ambalajlı ürün piyasaya süren çok sayıda işletme ve bu işletmelere çevre konusunda danışmanlık hizmeti veren çevre danışmanlık firmaları katılımda bulundu. Çevre mevzuatları ve ambalaj atıkları ile ilgili bilgilendirme yapmak ve tüm taraflara yükümlülüklerini hatırlatmak amacıyla TÜKÇEV öncülüğünde düzenlenen seminerde;

Seminerin Açılış konuşmasını KOSGEB Samsun Müdürü Ahmet Dursunoğlu yaptı. Çevrenin korunmasında sorumluluk hepimizin diyerek ambalaj atıklarının çöp değil bir değer olduğunu vurguladı.

Ambalaj Atıkları Yönetimi ve Uygulamaları konularında Samsun Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden Pelin Karamangil DURU; Atık Getirme Merkezi Tebliği'nin yaygınlaşması gerektiğini ve Samsun İlinin 2017 tarihine kadar bu merkezleri hayata geçirmesi gerektiğini iletti.

Atık Yönetimi ve Uygulamaları konularında İlkadım Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğünden Dr. Köksal SARICAOĞLU; İlkadım Belediyesi'nin atık yönetimi ile ilgili çalışmaları hakkında bilgi vererek çocukların eğitiminin bu işin ilk aşaması olduğu üzerinde durdu. Genel olarak atık yönetimindeki sorunlara değinerek çözüm önerileri üzerinde duran KÖKSAL gerçekleştirdiği sunumuyla katılımcıların ilgisini çekti.

Çevre Mühendisleri Odası Samsun Şubesi adına Özcan ÇOLUK sunumunda atık yönetimi ve eğitimleri konusunda ÇMO faaliyetleri hakkında bilgi vererek tüm tarafların birleşmesi ile atık yönetimi konusunda daha hızlı yol alınacağını ifade etti.

TÜKÇEV'in Yetkilendirilmiş Kuruluş Faaliyetleri konusunda ise Sektörel İlişkiler Bölüm Yöneticisi İlkim YİĞİT bilgiler aktardı.

Konuşmacılar ve katılımcılar; işletmeler ile kamu kurum ve kuruluşlarını başarılı bir organizasyon ile buluşturduğu için ve sektörün bu konularda bilgilenmesine yardımcı olduğu için TÜKÇEV'e teşekkür ettiler.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis