Vakıflar Haftası VAKIF ve SANAT konulu etkinlikler ile kutlanacak... - 11 05 2015

Her yıl Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan Vakıflar Haftası bu sene 11-17 Mayıs 2015 tarihleri arasında Vakıflar Genel Müdürlüğünün "VAKIF ve SANAT" konulu etkinlikleri ile kutlanacaktır.

Vakıflar; köklü geleneğimizin bir yansıması olarak ülkemizin her köşesinde bulunan, geçmişten günümüze kültürel bağları sağlamlaştıran ve titizlikle korunması gereken milli hazinelerdir.

Vakıf kültürü; medeniyet tasavvurumuzun en önemli parçası, yaşayan tarihimiz, sosyal hayatımızdaki birlik ve beraberliğimizi sağlayan en büyük unsurdur. Asırlardır sayısız vakıf hizmetine imza atan Anadolu insanı, özündeki kardeşlik olgusunu bu köklü kültürle şekillendirmiş, şanlı ecdadına layık bir şekilde yaşadığı toplumda yardım ve dayanışmaya katkıda bulunarak, gönül zenginliğine ulaşmıştır.

Bugün sahip olduğumuz tarihi ve kültürel mirasların birçoğunu, ecdat ve atalarımızın asırlar öncesi kurduğu vakıflara borçluyuz. Toplumsal huzur ve dayanışmayla birlikte, köklü bir ulus olma bilincini de kuvvetlendiren vakıflar, medeniyetimiz ve Türkiyemizin sahip olduğu kültürel ve tarihi değerleri geleceğe taşımakta öncü rol üstlenmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle TÜKÇEV - Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı olarak Vakıflar Haftasını kutluyoruz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü; "Vakıf ve Sanat" konulu Vakıflar Haftası kutlamalarını Merkez ve Bölge Müdürlüklerine bağlı illerde yapacağı etkinliklerle gerçekleştirilecektir. İlgili etkinlik programına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz...

Kaynak : Vakıflar Genel Müdürlüğü - "Vakıf ve Sanat" konulu Vakıflar Haftası etkinlikleri

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis