Bartın'da gerçekleştirilen "Sıfır Atık" seminerine katıldık. - 19 03 2019

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendilerinin himayelerinde hayata geçirilen “Sıfır Atık Projesi” nin seminerlerinden biri olan Bartın seminerine; 19 Mart 2019 tarihinde TÜKÇEV (YK) olarak katılım sağladık.

Bartın Kültür Merkezinde düzenlenen seminere; Vali Sinan GÜNER, Milletvekili Av. Yılmaz TUNÇ, Garnizon Komutanı Dz. Kd. Alb. Mustafa ÇALIŞKAN, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali ÖZCAN’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından Milletvekili Av. Yılmaz TUNÇ kürsüye gelerek konuşmasını yaptı.
 
Daha sonra Vali GÜNER yaptığı konuşmada; “Sıfır atık; israfın önlenmesi, oluşan atığın azaltılması, atıkların geri dönüştürülmesini kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan bir hedeftir. Söz konusu yaklaşım, atık hiyerarşisine uygun olarak bireysel, kurumsal veya belediye genelinde uygulanabilmektedir. Bununla birlikte sıfır atık uygulamalarının daha geniş kitlelere hitap etmesi, oluşan atık miktarının fazla olması ve uygulamanın yaygınlaştırılması açısından kurumsal uygulamalar büyük önem taşımaktadır. Öncelikle kamu kurumlarında, ama nihai olarak tüm Türkiye’de yaygınlaşmasını umduğumuz sıfır atık projesi, sadece bir çevre duyarlılığı çalışması değil, insanlığın geleceği adına bir sorumluluk hareketidir. Bize emanet edilen tabiatı, gelecek nesillere layıkıyla devredebilmek boynumuzun borcudur.” söylemiyle konuşmasına devam etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Uzman Şule BEKTAŞ tarafından sıfır atık projesinin anlatıldığı sunumun ardından sahnelenen skeçler ve video gösterileri ile seminer sona erdi. 

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis