“Çevrem Sensin” Projesi Gaziantep'te Gerçekleştirildi. - 17 03 2017

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda; hava kirliliğinden, atık yönetimine, su kaynaklarının korunmasına ve tasarrufuna kadar bilinç ve farkındalık oluşturmak için; “Çevrem Sensin”  Projesi kapsamında  düzenlenen seminerin 6.sı, 17 Mart 2017  tarihinde Gaziantep Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirildi.

“Çevrem Sensin”  programı, Bakanlığımız Müsteşar Yardımcısı Refik TUZCUOĞLU,  Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet TAHMAZOĞLU, İl Müdürlüğü yetkilileri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve personelleri, Muhtarlar, çevre konusunda çalışmalarını yürüten dernek ve sivil toplum kuruluşları ve  ortaöğretim öğrencilerinin katılımı  ile gerçekleştirildi.

Bakanlığımız  Müsteşar Yardımcısı Refik TUZCUOĞLU tarafından yapılan açılış konuşmalarıyla başlayan programda söz alan Müsteşar Yardımcısı Refik TUZCUOĞLU;  “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın, hava kirliliğinden atık yönetimine, su kaynaklarının temizliğinden tasarrufuna kadar birçok konu hakkında farkındalık oluşturmak için çalışma başlattığını belirterek, kalkınacağız, büyüyeceğiz ve ekonomik olarak ilerleyeceğiz. Türkiye çevre temizliği konusunda iyi bir noktadadır. Dünyayı en az kirleten ülkelerden biri Türkiye'dir. Bize çevreyle ilgili hassasiyetler noktasında birtakım dayatmalarda bulunan bazı ülkeler, bizzat kendileri dünyayı en çok kirleten ülkelerdir." şeklinde konuştu.

Destek veren TÜKÇEV, İLBANK, TÜÇEV, TAP, AKÜDER, GEKSANDER, ÇEVKO ve diğer katılımcı kuruluşlar; tanıtım masalarını ziyaret eden katılımcılara, öğretmen ve öğrencilere çalışmaları hakkında bilgiler vererek; halkımızı bilgilendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla hazırlamış olduğu bilgilendirme ve isteklendirme ürünlerini tüm katılımcılarla paylaşmıştır.

Daha sonra program, tiyatro grubu tarafından sunulan Nuh´un Uzay Gemisi” isimli tiyatro gösterisi ise tamamlandı.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis