Keçiören Belediyesi'nin takdir edilen sosyal sorumluluk projesi "Çevre Çiçekleri Hareketi" devam ediyor. - 28 12 2016

Çocukların doğa ve çevre sorunlarıyla ilgili bilgi, birikim ve duyarlılıklarını artırmak sorumlu birer birey olmalarına yardımcı olmak amacıyla Keçiören Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Çevre Çiçekleri Hareketi” projesi devam ediyor.

Keçiören Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün de katkı verdiği projede eğitim alıp "çevre müfettişi" olan öğrenci sayısı 7 yılda 80 bine ulaştı.

2016 yılında Keçiören ilçe sınırları içerisindeki toplam 16 bin 700 ilköğretim 5’inci sınıf öğrencisi, “Çevre ve Geri Dönüşüm” konulu eğitimi aldılar.

Keçiören ilköğretim öğrencileri; 28.12.2016 Çarşamba günü TÜKÇEV’in de desteklediği  "Çevre ve Geri Dönüşüm Konulu" eğitimin ardından "Bentemiz" adlı tiyatro oyununu izlediler.

Proje kapsamında "Bentemiz" adlı tiyatro oyununu izleyen öğrenciler eğitimlerini pekiştirme ve destekleme olanağı yakalamış oldular. Eğitim sonunda kimlik kartlarını alarak "Fahri Çevre Müfettişi" olan öğrencilerimize görevlerinde başarılar diliyoruz.

TÜKÇEV olarak “Çevre Çiçekleri Hareketi” projesi için eğitim ve etkinliklerde Keçiören Belediyesine destek vermekteyiz. “Çevre ve Geri Dönüşüm”  bilincini verebilmek ve farkındalık yaratmak amacı ile  TÜKÇEV’in yapmış olduğu çalışmalardan biri olan Önce Çocuk  Dergimiz “Çevre Çiçekleri Hareketi”  projesi kapsamında eğitime katılan tüm çocuklarımıza dağıtılmıştır.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis