"Sıfır Atık Geleceğe Değer Kattık" projesinin Amasya semineri 21 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirildi. - 21 12 2018

Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde başlatılan “Sıfır Atık Projesi”; israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması ve geri kazanımının sağlanmasını içeren bir seminer düzenlendi. Proje kapsamında yapılan programa Vali Dr. Osman Varol,  Tugay Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut ile diğer protokol üyeleri ile kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Vakfımız; Sektörel İlişkiler Uzmanı Hüseyin Can Ceylan ile seminere katıldık.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan seminer programında öncelikle Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Yahya Kesimal programın açılış konuşmasını gerçekleştirildi. Ardından Belediye Başkanı Cafer Özdemir  konuşmasında Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi’nin himayelerinde gerçekleştirilen sıfır atık yaklaşımının esas alınması ile sağlanacak avantajlara değindi. Vali Dr. Osman Varol ise yaptığı konuşmada sanayi inkılabı ile ilerleyen sanayileşme ve sağlık sektöründeki gelişmeler sonucunda uzayan insan hayatına paralel olarak doğaya salınan kirlilik ve atık seviyelerindeki artışa değindi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin öncülüğünde başlatılan ‘Sıfır Atık’ projesi ile tek evimiz olan dünyamızın korunması konusunda önemli bir adım atıldığına değinen valimiz kendilerine şükranlarını sundu.

İlimizin sıfır atık projesine sunulan destek ve kurumlarımız buna sağlamış olduğu uyuma değinen valimiz özellikle öğrencilerimizin sıfır atık ruhunu benimsemesi ile orta vadede önemli sonuçlar elde edebileceğimizi vurguladı. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşları ile sürekli iş birliği halinde çalışan ve gayretlerini esirgemeyen Funda VAROL Hanımefendi’ye teşekkürlerini iletti. Konuşmaların ardından ‘Sıfır Atık’ ile ilgili gerçekleştirilen kısa oyunlar beğeni ile izlendi. Ayrıca atıkların dönüşümü, evde ve işyerinde atık yönetimi hakkında sunumlar gerçekleştirildi.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis