"Sıfır Atık Projesi" kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Gaziantep'de düzenlendiği seminere katıldık. - 06 04 2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde gerçekleşen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen  projenin Gaziantep ayağında  Gaziantep Vali Yardımcısı Halil Uyumaz, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Latif Karadağ ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin Dökmeci birer konuşma yaptı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sıfır Atık Yönetimi Şube Müdürü Hülya Çakır ise sunumuyla projenin  detayları hakkında bilgiler verdi. Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılması hedefiyle uygulanan proje, 30 pilot şehirde uygulanacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Yetkilendirilmiş Kuruluşu olarak "Sıfır Atık Projesi" ne destek olmak için tanıtım masamızı açtık. Katılımcılara vakfımız, yetkilendirilmiş kuruluş TÜKÇEV'in geri dönüşüm yükümlülükleri çalışmaları hakkında kısa bilgiler eşliğinde broşürümüzü ilettik.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis