TÜKÇEV 27.12.2016 Salı Günü Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda Çevre ve Geri Dönüşüm Eğitimi Düzenledi. - 27 12 2016

27.12.2016 tarihinde Yenimahalle Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü işbirliği ile Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda eğitim ve bilgilendirme çalışmaları kapsamında okul eğitimlerimizden birini daha gerçekleştirdik.

Kurumsal İletişim Uzmanımız Güldem Funda Ulutürk, ambalaj atıklarının çevreye olan etkileri ve geri dönüşümün önemi konularında, gelecek nesillerden olan Mehmet Akif Ersoy ilkokulu 1.ve 2.sınıf öğrencilerine bilinç oluşturmak ve farkındalık yaratmak için ambalaj atıklarının önemini vurgulayarak, geri dönüşüm süreçleri hakkında bilgilendirme yapmıştır.

Eğitimde, Hacivat Karagöz Gölge oyunu ve Bilmek Gerek Kısa Filmleri izletilerek verilen bilgilerin öğrencilerin seviyelerine uygun anlamaları hedeflenmiştir.

Eğitimimizin sonunda öğrencilerimize Önce Çocuk dergimiz ve bilgilendirme, bilinçlendirme amaçlı eğitici malzemelerimizden dağıtılmıştır.

2016 yılının sonuna geldiğimiz şu günlerde, TÜKÇEV ailesi olarak yıl boyu süren, eğitimciler ve öğrencilere yönelik eğitim çalışmalarımızla binlerce bireyi geri kazanım ve önemi hakkında bilgilendirmenin onurunu yaşıyoruz.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis