TÜKÇEV "Girişimciler için Biyomimikri" Projesi Kapanış Toplantısı - 16 04 2018

Avrupa Birliği Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, alanında bir ilk olma özeliliğini taşıyan "Girişimciler için Biyomimikri" projemizin kapanış toplantısı 19 Nisan 2018 tarihinde saat: 13:00 da İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Yerleşkesinde 6. Bina 3. Kat 6302 Numaralı Amfide gerçekleştirilecektir.

Adres : İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Yerleşkesi - Orhantepe Mahallesi Turgut Özal Bulvarı No:21 Dragos Kartal / İSTANBUL

Tüm sorularınız ve kayıt için Yerel Yönetimler Uzmanımız Elmas ŞEN ile iletişime geçebilirsiniz.


LCV: Elmas ŞEN - TÜKÇEV Yerel Yönetimler Uzmanı

Tel: 0507 708 71 92

E-posta: elmas.sen@tukcev.org.tr

Biyomimikri Nedir?

Biyomimikri terimi iki kelimeden oluşur: Biyo(yaşam) ve mimikri (benzetim). Biyomimikri doğadan öğrenir; doğanın içindeki formları, süreçleri ve sistemleri rehber alır, doğanın öğretilerini gezegene daha az zarar veren çözümler geliştirmek için kullanır. Biyomimikri ‘yeni bir inovasyon disiplini’, ‘çok disiplinli tasarım yaklaşımı’, ‘doğa ile yeni bir ilişki’ veya ‘sürdürülebilir gelişim etiği’ olarak tanımlanabilir. Bu tanımların tümü geçerlidir ama tanımdan daha önemli olan, biyomimikrinin uygulanabilirliğidir. Biyomimikri – çekirdeğinde tüm yaşam formlarına saygıyı barındırmakla birlikte felsefenin veya teorinin ötesindedir. Farklı sektörlerden şirketler, eğitim kurumları, inovasyon alanında çalışan profesyoneller, hatta belediyeler ve ulus devletler yeni çözümler için doğaya bakmaktadır. Doğadan gelen stratejiler yeni nesillerin eğitilmesinde, vatandaşlara daha iyi hizmet verilmesinde, tüketicilerin ihtiyaçların karşılanmasında, atıkların azaltılmasında, daha az kaynak kullanımı ile daha fazla işin başarılmasında, bir sonraki kriz için dayanıklılığın arttırılmasında, işin sürdürülebilirliğinde, kısaca geleceğe proaktif olarak hazırlanmada aktif rol oynamaktadır. 

"Girişimciler için Biyomimikri" Projemizin Kapanış Toplantısının Davetiyesini ve Programı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

You can download the Invitation and Program of the Closing Meeting of the "Biomimicry for Entrepreneurship" Project by clicking here.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis