TÜKÇEV Kolejli Öğrencilerle Birlikte Çevremizi Temizleyelim Etkinliği Yaptı. - 12 04 2017

TÜKÇEV kurulduğu günden bugüne, ambalaj atıklarının geri kazanımı ile ilgili toplumda bilinç oluşturulması ve farkındalık yaratılması için eğitim ve etkinlik çalışmalarına devam ediyor.  TÜKÇEV’in öğrencilere yönelik gerçekleştirdiği "Çevre ve Geri Dönüşüm" konusundaki  eğitim ve etkinlik çalışmalarında sıradaki durağı TED Ankara Koleji oldu.

Gölbaşı Belediyesi işbirliği ile birlikte Uluslararası Bakalorya kapsamında topluma hizmet için TED Ankara Koleji öğrencileri ile birlikte İncek mevkiinde 12 Nisan 2017 tarihinde çevremizi temizleyelim etkinliğini düzenledik.

Gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerimize çevre ve geri dönüşüm hakkında bilgiler verildi ve soruları yanıtlandı.

Türkiye'de çevrenin, enerji kaynaklarının korunması; kaynağında ayırma ve geri dönüşüm konusunda toplumsal bilinçlenme ve ekonomiye de katkı sağlamak amacıyla çıktığımız bu yolda, eğitim ve çalışmalarımız ile, yarınlarımız olan çocuklarımızı, çevre bilinci ve geri dönüşüm konusunda daha duyarlı bir hale getirmeyi hedefliyoruz. Sürdürülebilir bir dünyaya katkı sağlamak için kaynakları bilinçli kullanma yöntemleri hakkında bilinçlendiriyoruz.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis