TÜKÇEV Sakarya Arifiye Açmalar ortaokulu öğrencilerinin bilim fuarına destek verdi. - 11 05 2018

11 Mayıs 2018 tarihinde Sakarya Arifiye Açmalar Ortaokulu'nda Bilim Fuarı Projesi kapsamında gerçekleştirilen “Bilinçli Dönüşüm” Projesi’ne TÜKÇEV olarak destek vermekten dolayı mutluluk duyuyoruz.

Gerçekleştirilen eğitim kapsamında değerli öğretmenimiz Sn. Mahmut ÇAKIR'ın bizlere yazmış olduğu teşekkür yazısını sizlerle paylaşıyor, kendisine bu duyarlı davranışından dolayı teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Sakarya Arifiye Açmalar Ortaokulu Öğretmeni Mahmut ÇAKIR'ın Teşekkür Yazısı : 

Sakarya’nın Arifiye ilçesi Açmalar Ortaokulu’nda gerçekleştirmiş olduğum bilim fuarında TÜKÇEV’in imkanların üstünde göndermiş oldukları yardımları sayesinde okulumuzda bilim fuarı sırasında  bir stand da “Bilinçli Dönüşüm” adı altında oluşturulmuştur. Bilim fuarımıza Belediye Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri, İdari Amirler ve Arifiye halkı teşrif etmişlerdir. Özellikle TÜKÇEV’in göndermiş olduğu tohumlu kitap ayraçları ve tohumlu kalemler gelen misafirler tarafından çok ilgi görmüştür. Gelen misafirlerin hatta idari amirlerin dahi ilk defa bu şekil geri dönüştürülmüş bir malzeme ile karşılaşmış olmaları da standla yakında ilgilenmelerine ve sorular sormalarına sebep olmuştur. Geri dönüşümün ve çevre bilincinin önemi artırmak ve ilgi çekici olması için öğrencilerimi bilim fuarımızda standın başına koyarak gelen misafirlerimizin bilgilendirilmesi sağlanmıştır. Öğrencilerimiz sadece bilinçlendirme ile ilgili çalışmalar yapmamış, aynı zamanda kendileri de atık kağıtlardan geri dönüştürülmüş kağıtlar ve geri dönüşüm kutuları oluşturulmuştur. Bu çalışmaların yanında yine atık maddelerden yapmış oldukları iskelet modeliyle de geri dönüşümün aslında doğa ve canlılar için önemine de değinilmiştir.  Bu çalışma ile ilgili dönütleri bilim fuarımızdan sonraki ilk günler dahi hemen almaya başladık. Geri dönüşümün sadece fuar alanında değil okulumuzda da  öğrencilerimizin bilinçlendirmesi amacıyla proje yarışmaları düzenlemiş ve olumlu dönütlerin alınmasına ilk adımlar atılmıştır.

TÜKÇEV’e göndermiş oldukları yardımdan dolayı öğrencilerim ve kendim adına sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Sizin sayenizde öğrencilerimizde çevreye duyarlılık konusunda bir kazanım sağladığınızı söylemeden de geçemeyeceğim. Yardımlarından dolayı bilim fuarımızda farklılık yaratan TÜKÇEV’e öğrencilerim adına da tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Yepyeni Projelerde yine birlikte olmak dileğiyle.

Mahmut ÇAKIR

Fen Bilimleri Öğretmeni

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis