TÜKÇEV tarafından düzenlenen 5. Fotoğraf Avcıları Rastgele Foto Safari fotoğraf yarışması 9-10 Haziran tarihlerinde Nallıhan Kuş Cennetinde gerçekleştirildi. - 11 06 2018

Yarışma öncesi yapılan açılış programına, AK Parti Ankara Milletvekili ve Başkent Ankara Meclisi Başkanı Nevzat Ceylan, Nallıhan Kaymakamı Murat Kahraman, Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürü Erdem Karaağaç ile TÜKÇEV Genel Müdürü Özcan Pektaş katıldı.

AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan açılışta yaptığı konuşmada, Nallıhan Kuş Cenneti'nin Türkiye'nin ender yerlerinden biri olduğunu, fotoğraf ve doğa sevdalılarının burada güzel zaman geçireceğini belirtti.

Ceylan, "1997'de düzenlediğimiz ilk yarışmamızda, avcılığın tüfekle değil fotoğrafla yapılmasını özendirmeyi amaçlamıştık ve yıllar içerisinde bu konuda ciddi bir bilinçlenme olduğunu gördük. O zaman olduğu gibi şimdi fotoğraf avcıları için haydi rastgele diyoruz." dedi.

TÜKÇEV Genel Müdürü Özcan Pektaş, artan ilgiden dolayı yarışmanın her yıl daha çekişmeli geçtiğini ve amaçlarının farkındalık yaratarak gelecek nesillere örnek olmayı amaçladıklarını söyledi. Açılış konuşmalarının ardından Sarıyer Barajı'nda gerçekleştirilen tekne turunda, fotoğraf tutkunları farklı türdeki birçok kuşu fotoğraflama fırsatı buldu.

Yaklaşık 150 kişinin başvurduğu yarışmada, jüri heyetince en iyi fotoğraflar seçilecek. 21 Haziran’da açıklanacak olan yarışma sonucunda birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye 2 bin lira ödül verilecek.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis