TÜKÇEV’in de Destek Verdiği "Çevrem Sensin" Projesinin 5. Ayağı 21 Şubat 2017 de Konya’da Gerçekleştirildi. - 21 02 2017

“Çevrem Sensin” Projesi adı altında yapılan seminerin 5. si olan Konya Bilim Merkezi Salonunda, Bakanlığımız Müsteşar Yardımcısı Refik TUZCUOĞLU, Vali Yardımcısı Fazlı AKGÜN, Konya İl Müdürü Eyup GÜL,  Konya  Büyükşehir  Belediye Başkanlığı yetkilileri,  İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve personelleri, çevre konusunda çalışmalarını yürüten dernek ve sivil toplum kuruluşları ve ortaöğretim öğrencilerinin katılımı  ile gerçekleştirildi.

Sn. TUZCUOĞLU; konuşmasında “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın, hava kirliliğinden atık yönetimine, su kaynaklarının temizliğinden tasarrufuna kadar birçok konu hakkında farkındalık oluşturmak için çalışma başlattığını belirterek, kalkınacağız, büyüyeceğiz ve ekonomik olarak ilerleyeceğiz ifadeleri ile vurgu yaptı.

Destek veren TÜKÇEV, İLBANK, TÜÇEV, TAP, AKÜDER, GEKSANDER, ÇEVKO ve diğer katılımcı kuruluşlar; tanıtım masalarını ziyaret eden katılımcılara, öğretmen ve öğrencilere çalışmaları hakkında bilgiler vererek; halkımızı bilgilendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla hazırlamış olduğu bilgilendirme ve isteklendirme ürünlerini tüm katılımcılarla paylaşmıştır.

Daha sonra program, tiyatro grubu tarafından sunulan Nuh´un Uzay Gemisi” isimli tiyatro gösterisi ise tamamlandı.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis