TÜKÇEV'in Türkiye’de Bir İlk Olan "Doğadan İlham Al" Tasarım Yarışması Başlıyor. - 02 06 2017

TÜKÇEV (Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı) Türkiye’de bir ilk olan, Biyomimikri disiplinini kullanarak, doğayı gözlemleyip doğanın işleyişi hakkında bilgi edinerek, karşılaştığımız sorun ve problemlere kalıcı, sürdürülebilir ve doğa dostu çözümler üretebilecek tasarım yarışması düzenliyor.

Doğadaki canlılar en az kaynak ile en az güç tüketerek en fazla verimi alırlar. Canlılar; kendi kendilerini onarabilme özellikleri, geri dönüşümlü ve doğa dostu olmaları sayesinde sürdürülebilir doğa dostu yeni yöntemler ve çözümler üretmemize yardımcı olmaktadırlar. Biyomimikri ise doğada kusursuz bir şekilde süren canlılığı kullanmaktan ziyade onun gibi nasıl davranabiliriz, daha güvenilir, daha sağlam, daha az maliyetle üretim ve tasarım yapmak için doğadan nasıl ilham alabileceğimizi öğretir. "Doğadan İlham Al" tasarım yarışmamızın; gençlerimizin dikkatlerini kâinatın milyonlarca yıldır kusursuz bir şekilde işleyen mükemmel tasarımına çekeceğine inanıyoruz.

Türkiye de bir ilk olma özelliği taşıyan “Doğadan İlham Al” tasarım yarışmasının açılış programı,  5 Haziran 2017 Dünya Çevre Günün de üst düzey protokol ve konu ile ilgili yetkililerin katılımı ile Saat: 19.00’da Grand Ankara Hotel’de gerçekleştirilecektir. Etkinliğin ardından İftar Programı düzenlenecektir.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis