Vakfımız TÜKÇEV ve Trabzonspor sürdürülebilir temiz bir çevre için geri dönüşüm seferberliği başlatıyor. - 21 09 2018

"Atıklar Torbaya, Goller Kaleye” sloganlı geri dönüşüm seferberliğimiz 22 Eylül 2018 saat:19:00 da yapılacak olan Trabzonspor - Göztepe karşılaşması öncesi ile başlayacak ve sezon sonuna kadar Trabzonspor'un kendi evinde oynayacağı tüm maçlarda gerçekleştirilecektir.

Ülkemizin değerli spor kulüplerinden Trabzonspor’un stadının temizliğine verdiği önem tüm sporseverlerce bilinmektedir.

Trabzonspor bu anlayıştan yola çıkarak, TÜKÇEV(Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı) ile anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Proje; atıkların geri kazanımı sayesinde doğal kaynaklarımızı korumayı, enerji tasarrufu ile ekonomiye katkı sağlanmayı, gelecek nesillere sürdürülebilir ve daha temiz bir çevre bırakmayı amaçlıyor.

“ Atıklar torbaya, goller kaleye” sloganıyla başlayacak geri dönüşüm seferberliğinde, Trabzonspor Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Stadyumu'nda oynanacak maçlara gelen taraftarlara atık torbaları dağıtılacaktır. Çevreye duyarlı Trabzonspor seyircisi tarafından toplanacak ambalaj atıklarının geri dönüşüme kazandırılması sağlanacaktır.

TÜKÇEV olarak Trabzonspor taraftarının ateşleyeceği bu kıvılcımın yeşil sahalardan tüm Türkiye’ye yayılmasını hedefliyor ve stadyumlarımızda başlayan geri kazanım bilincinin tüm toplumumuza örnek olarak yayılmasını amaçlıyoruz.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis